AKTUALNOŚCI

Wyniki konkursu „Autobus fajny jest”

25-paź-2023

Dziś w swoim gabinecie Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski spotkał się z laureatami konkursu fotograficznego „Autobus fajny jest”. Decyzją komisji konkursowej w postaci Zespołu Konsultacyjnego ds. transportu publicznego w Zgierzu, spośród nadesłanych kilkunastu wybrano trzy najlepsze prace. Zwycięzcami konkursu zostali: zgierzanka Urszula Janiszewska oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 Wiktor Woźnica i Filip Mirowski (poniżej zamieszczamy ich zdjęcia).

Prezydent autorom nagrodzonych fotografii wręczył symboliczne 90-dniowe migawki na wszystkie linie autobusowe w granicach administracyjnych Miasta Zgierza, które były nagrodami w konkursie. Nie zabrakło też gadżetów promocyjnych miasta, wspólnych fotografii i wypowiedzi dla mediów.

Konkurs fotograficzny „Autobus fajny jest” został zorganizowany przez Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu z okazji minionego Europejskiego Tygodnia Mobilności. Chętni do wzięcia w nim udziału zostali poproszeni o nadesłanie własnych zdjęć ukazujących funkcjonowanie zgierskiej komunikacji autobusowej i infrastruktury przystankowej. Zabawa rozpoczęła proces budowania pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście i zachęcania zgierzan do korzystania z komunikacji miejskiej zamiast własnego auta.